خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: افزایش دوبرابری ظرفیت حمل و نقل ریلی یزد

خبر اقتصادی جدید: افزایش دوبرابری ظرفیت حمل و نقل ریلی یزد

[ad_1]

مدیرکل راه آهن یزد با بیان این که طرح دو خطه بافق- زردین تا نیمه سال آینده تکمیل می‌شود، از افزایش دو برابری ظرفیت حمل و نقل ریلی استان خبر داد.

«سیدمصطفی داودی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ضرورت افزایش میزان حمل و نقل ریلی استان یزد، اظهار کرد: طرح دو خطه بافق – زردین از جمله فرصت‌های مناسب برای افزایش تعداد قطارهای عبوری در محدود ریلی یزد است.

وی طول مسیر ریلی بافق- زردین را ۵۰۰ کیلومتر دانست و بیان کرد: ۲۵۰ کیلومتر از مسیر طرح دوخطه بافق- زردین در استان یزد است.

داودی در ادامه با اشاره به برآورد بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح دوخطه بافق- زردین، گفت: در حال حاضر این طرح در محدود اداره کل راه آهن یزد آغاز شده و بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل راه آهن یزد با بیان این که پیش بینی می‌شود که ۵۰ کیلومتر طرح دوخطه بافق- زردین تا پایان سال به اتمام برسد، افزود: مابقی این طرح در شش ماهه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی استان یزد خاطرنشان کرد: با افتتاح مسیر دوخطه بافق- زردین ظرفیت حمل ونقل استان دو برابر می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *