خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: انباشت گوجه‌فرنگی و افت قیمت محصول در بازار

خبر اقتصادی جدید: انباشت گوجه‌فرنگی و افت قیمت محصول در بازار

[ad_1]

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی عنوان کرد که به دلیل انباشت تولید گوجه‌فرنگی قیمت این محصول در مغازه‌های سطح شهر کاهش یافته است.

حسین مهاجران در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم گوجه فرهنگی با کیفیت در میدان میوه و تره بار ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان قیمت دارد و کارخانه‌ها از گوجه‌های متوسط در فصل تابستان رب می‌گرفتند اما اکنون کارخانه‌ها تعطیل هستند و این اتفاق نمی افتد.  

وی ادامه داد:‌ اگر تولیدات خریداری نمی‌شود به دلیل این است کیفیت پایین است. اگر کیفیت بالا باشد گران‌تر از قیمت فعلی خریداری می‌شود.  

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره قیمت گوجه فرنگی در مغازه‌ها گفت:‌ گوجه فرنگی در مغازه‌ها با احتساب سود ۳۵ درصدی کمتر از کیلویی هزار تومان است و در صورت داشتن کیفیت بالا ۱۵۰۰ تا۲۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.  

مهاجران با بیان اینکه‌ حدود یک ماه قبل قیمت گوجه کیلویی ۴۰۰۰ تومان بود، ادامه داد:‌ کشاورزان ما به گونه‌ای کشت می‌کنند که تقریبا هر ۱۵ روز تولیدشان به بازار عرضه شود اما در زمان‌هایی پیش می آید در چند مرکز تولید گرمسیری مثل بوشهر و چابهار، بندرعباس تولیدات همه با هم می‌رسند و این نیازمند این است که که یک سیستم مشخص کاشت و برداشت وجود داشته باشد تا یک زمان گوجه کیلویی ۴۰۰۰ تومان فروخته نشود و زمان دیگر مثل امروز نباشد که تقاضا پایین بیاید و تولید زیاد شود.

انتهای پیام

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *