خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: دلایل موفق نبودن طرح کارت اعتباری خرید کالا از نظر وزارت صنعت

خبر اقتصادی جدید: دلایل موفق نبودن طرح کارت اعتباری خرید کالا از نظر وزارت صنعت

[ad_1]

وزارت صنعت، معدن و تجارت دلایل موفق نبودن طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی را تشریح کرد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی اعلام کرد که این طرح جهت حمایت از تولید داخل، خروج واحدهای تولیدی از رکود از طریق تحریک کنترل شده تقاضا، مطرح و موضوع طی بخشنامه‌ سازمان برنامه و بودجه در آبان سال گذشته ابلاغ شد که این وزارتخانه در این ارتباط اقداماتی انجام داده است.

بر اساس اطلاعیه وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدامات بدین شرح است:

– اطلاع‌رسانی لازم و فراخوان ثبت‌نام واحدهای صنعتی و تولیدی در سامانه وزارت متبوع

– انتخاب کالاهای ایرانی با معیارهای دارا بودن پروانه بهره‌برداری از وزارت متبوع، داشتن استاندارد ایمنی و عملکردی و رتبه مصرف انرژی برای کالاهای انرژی بر و همچنین تأمین موجودی کالا در تمام نمایندگی‌ها در مدت فرآیند اجرای طرح

– ارسال اطلاعات ۱۳۸ واحد صنفی (شامل تعداد ۱۶ هزار قلم کالا و ۱۳ هزار نمایندگی فروش حضوری و سامانه فروش اینترنتی) به بانک مرکز جمهوری اسلامی ایران

همچنین با توجه به نو بودن طرح کارت اعتباری در سطح کلان کشور، علیرغم تلاش و همکاری وزارت صنعت و دستگاه‌های همکار، به دلایلی این طرح با موفقیت مطلوب همراه نبوده است.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به دلیل محدود بودن جامعه هدف و مخاطب طرح، علی‌رغم تأکید وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر گسترش جامعه مخاطب به کلیه حقوق‌بگیران و بازنشستگان دولتی و لشگری، زمان بسیار محدود برای اجرای، کافی نبودن زیرساخت‌ مناسب فنی و نرم‌افزاری بانکی و عدم آشنایی کامل تولیدکنندگان، فروشندگان و متقاضیان با عملکرد این طرح، ناهماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی طرف قرارداد با بانک‌های عامل، ضعف همکاری شرکت‌های psp با واحدهای صنعتی در بروزرسانی دستگاه‌های پوز، توزیع نامناسب کارت‌های اعتباری (در برخی موارد کارت‌های منقضی شده به دست متقاضیان رسیده است) و همچنین مشکلات متعدد در سامانه اینترنتی بانک‌های عامل و بعضی از سازمان‌های ذیربط جهت ثبت‌نام متقاضیان چندان موفق نبوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *