خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: شهریاری: برنامه پنجم تمدید شود

خبر اقتصادی جدید: شهریاری: برنامه پنجم تمدید شود

[ad_1]

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: هیچ اتفاقی نمی‌افتد اگر برنامه پنجم یک سال تمدید شود تا سر فرصت برنامه ششم مناسب و جامعی نوشته شود.

به گزارش ایسنا، حسینعلی شهریاری در مخالفت با کلیات لایحه برنامه ششم توسعه، گفت: متاسفانه شاهدیم که ۲۵ درصد قوانین برنامه توسعه‌ای اجرایی شده است. معتقدم طی ۳۸ سال گذشته قانون برنامه هیچ وقت اجرایی نشده است، اگر اجرا شده بود وضعیت غیربرخوردار و سیستان و بلوچستان این طور نبود و دانش‌آموزان دچار سوء تغذیه نمی‌شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: ایران مستقل همواره گرفتار مخاطراتی بوده است و برنامه‌های توسعه‌ای هم به منابع مالی و توان مدیریتی بستگی دارد. متاسفانه برنامه‌های برنامه و بودجه در شورای انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص ایده‌آل‌ها را به قانون مبدل کرده‌اند.

وی ادامه داد: در لایحه برنامه ششم باید مشکلات اصلی کشور را در قانون قرار دهیم و همه مشکلات عالم در این قانون قابل حل نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس متذکر شد: دولت لایحه‌ای که ۱۱۰ ماده به آن افزوده است را قبول ندارد. دولت‌های قبل هم همین نظر را داشتند. وقتی قوانین مصوب مجلس با خواست دولت همخوانی ندارد قابلیت اجرایی پیدا نمی‌کند. مجلس دهم اتفاق فوق‌العاده‌ای نخواهد داشت و این تعداد مواد افزوده شده به لایحه اجرایی نخواهد شد. توقعاتی که اجرایی نیست و مشکلات کشور را بیشتر می‌کند و تنش بین دولت و مجلس را زیاد می‌کند را باید پیشگیری کنیم. تا جایی که امکان دارد قانون برنامه در همکاری دولت مبتنی بر واقعیت‌های اجرایی و توان مدیریتی و منابع مالی اجرایی شود.

زاهدی متذکر شد: با توجه به عهدشکنی‌های استکبار مشکلات و گرفتاری‌های کشور همچنان پابرجاست. باید به سمت و سوی اقتصاد مقاومتی رفت. در لایحه برنامه چقدر به این سمت حرکت می‌کنیم؟ هیچ پیش‌بینی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در لایحه نشده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خطاب به همکارانش در مجلس شورای اسلامی توصیه کرد: در رای دادن به لایحه برنامه ششم خدا را در نظر بگیریم. باید جوابگوی مردم باشیم و توقع آنان را بی‌جهت افزایش ندهیم. اگر این لایحه را تصویب کنیم بعدا مردم از ما بازخواست خواهند کرد که مجلس به این لایحه رای داد بنابراین باید مفاد اجرا شود.

انتهای پیام

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *