خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: لزوم سمپاشی زمستانه درختان برای مقابله با مگس سفید

خبر اقتصادی جدید: لزوم سمپاشی زمستانه درختان برای مقابله با مگس سفید

[ad_1]

محمد حقانی

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران بر لزوم سمپاشی زمستانه برای مهار رشد مگس‌های سفید تأکید کرد.

محمد حقانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت مگس‌های سفید با بیان اینکه به راحتی می توان رشد مگس های سفید را کنترل کرد، گفت: نگاهی گذرا به بیولوژیک و شیوه زندگی این آفت نشان می‌دهد که مبارزه با مگس‌های سفید با سم پاشی به موقع بسیار آسان خواهد بود.

وی با بیان اینکه سم پاشی زمستانه و همچنین سمپاشی مجدد در فصل بهار می تواند در مهار رشد مگس‌های سفید موثر باشد، تصریح کرد: درختان و درختچه های شهر هرساله در فصل بهار سمپاشی می شوند اما براساس بررسی های انجام شده لازم است تا سم پاشی زمستانه درختان نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن تاکید بر استفاده از سموم ارگانیک و بی خطر گفت: لاروهای مگس های سفید همیشه روی شاخه ها می مانند و باید با سمپاشی زمستانه درختان نسبت توقف رشدآنها اقدام شود تا با گرم شدن هوا رشدشان سریع نشود و شاهد افزایش چشم گیر آنها در معابر نباشیم.

به گزارش ایسنا،چندسالی است که مگس های سفید یا همان عسلک و سفید بالک ها مهمان پایتخت شده‌اند و با اینکه با اقدامات زیادی در راستای مهار این مگس ها انجام شده است اما همچنان با گرم شدن هوا دوباره عرصه را بر مردم تنگ می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *