خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: مرکز سرمایه‌گذاری یزد کانون توجه فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران

خبر اقتصادی جدید: مرکز سرمایه‌گذاری یزد کانون توجه فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران

[ad_1]

نائب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد با اشاره به رونق فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در این استان با توجه به راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: اغلب سرمایه‌گذاران خارجی تمایل به سرمایه‌گذاری در دو بخش گردشگری و انرژی خورشیدی استان یزد دارند.

به گزارش ایسنا، در راستای توسعه و رونق سرمایه‌گذاری در استان یزد و تلاش برای بهبود فعالیت‌های اقتصادی در این راستا، طی سه سال گذشته اقدامات اساسی به همت اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان متولی امور اقتصادی و سرمایه گذاری استان انجام شده است.

طی این مدت علاوه بر انجام فعالیت‌های اجرایی و فنی برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران، اقدامات زیر ساختی لازم در این زمینه صورت گرفت که مرمت و بازسازی ساختمان مالیه قدیم با هدف استقرار مرکز خدمات سرمایه‌گذاری از جمله آن است.

ساختمان یاد شده اواسط امسال با هدف ارائه خدمات متمرکز در زمینه سرمایه‌گذاری، معرفی مشوق‌ها و فرصت‌ها، تسهیل و تسریع سرمایه گذاری، جلب سرمایه‌گذاران و تسریع در صدور مجوز و ارائه مشوق‌های سرمایه گذاری با حضور وزیر کشور افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این مرکز از زمان آغاز فعالیت رسمی شاهد بازدید و حضور مقامات مهم کشوری و استانی از جمله «محمد باقر نوبخت» سخنگوی دولت، «ولی الله سیف» رییس کل بانک مرکزی و مسئولان ارشد استان و مدیران وزارت اقتصاد و دارایی بوده است و  هر یک از آنها در جریان این بازدید از اقدام ارزنده و خوب اداره کل امور اقتصادی و دارایی در جهت رشد و توسعه سرمایه گذاری تجلیل کردند.

همچنین با فعالیت این مرکز، تلاش برای رونق سرمایه‌گذاری در استان یزد سرعت گرفت و رفت و آمد سرمایه‌گذاران، مسئولان و متولیان امور افزایش یافت و در واقع این مرکز به کانون توجه فعالان و تصمیم‌گیران این بخش درآمد.

گفت‌وگوها، بحث‌های تخصصی، نشست و برخاست‌ها و آمد و شدهای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران، رونق خاصی به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری یزد داده است تا جایی که روزهای خوش و بهتری را برای فعالان این بخش نوید می‌دهد.

استقرار نمایندگان تام الاختیار بیش از ۲۰ دستگاه اجرایی عضو مرکز سرمایه‌گذاری در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته و تشکیل جلسات منظم و مستمر، ظرفیت‌های خوبی را پیش روی سرمایه گذاران نهاده و آنها را به آینده بهتر امیدوار کرده به طوری که رغبت آنها برای فعالیت اقتصادی در استان یزد افزایش یافته است.

نمایندگان دستگاه‌ها ضمن انجام امور مربوط به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری حوزه کاری خود، امور مربوط به سرمایه‌گذاران را پیگیری و در واقع تمام خدمات و مشوق‌های سرمایه گذاری به طور متمرکز در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری انجام می‌شود که این خود گام مهمی در جهت تسهیل خدمات سرمایه‌گذاری در استان است.

تاکنون در نشست‌های نمایندگان تام‌الاختیار دستگاهها اقدامات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش های خوشه‌های تولیدی، عمران شهری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت، حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشاورزی و محیط زیست و غیره ارائه شده است.

خدماتی از جمله ارائه مشورت‌های لازم به سرمایه‌گذاران در ارتباط با امور مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی، انجام هماهنگی و پشتیبانی لازم در امور مربوط به اخذ مجوزهای سرمایه‌گذاری و انجام هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم با واحدهای اجرایی دستگاه‌های مرتبط با درخواست‌های سرمایه‌گذاری خارجی از جمله خدمات قبل از سرمایه‌گذاری مرکز یاد شده است.

پس از اخذ مجوز سرمایه‌گذاری نیز خدماتی مانند انجام هماهنگی‌های لازم در امور مربوط به سرمایه‌گذاری‌های خارجی در مراحل پس از صدور مجوزها، پیگیری اقدامات پس از صدور مجوز و پیگیری مشکلات اداری متقاضیان، انجام امور مربوط به نظارت و راهبردی طرح‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود.

شناسایی و گردآوری فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، معرفی استان و توانمندی‌های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی از جمله فعالیت‌های اجرایی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یزد است.

اعلام آمادگی کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری در استان

«علی نمازی» نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان از بهبود و رونق فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و اعلام آمادگی کشورهای مختلف در این زمینه و حضور فعال نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خبر داد.

وی افزود: از آغاز فعالیت مرکز یاد شده تاکنون سرمایه‌گذارانی از کشورهای انگلیس، ایتالیا، آفریقای جنوبی، هند، اتریش، آلمان، فرانسه، ژاپن و چین، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری اعلام و برخی از آنها فعالیت اجرایی خود را در این زمینه شروع کردند.

نمازی با اشاره به  تاریخی بودن یزد و وجود پتانسیل و ظرفیت خوب سرمایه گذاری در استان در بخش انرژی‌های خورشیدی، نو و تجدیدپذیر، اظهار کرد:  اغلب سرمایه گذاران تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در دو بخش گردشگری و انرژی خورشیدی دارند.

وی از برگزاری ۲۰ نشست سرمایه‌گذاری نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های عضو مرکز خدمات از زمان فعالیت خود در سال جاری خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌های خدمت رسان در امر سرمایه‌گذاری فرآیندها، فرصت‌ها و قوانین و مقررات حوزه کاری خود را برای صدور مجوز سرمایه‌گذاری در این نشست ها ارائه می‌کنند که با  تبادل نظر مسایل و مشکلات فرا روی این بخش نیز برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری در استان انجام شده است، افزود: این بخش از حمایت‌های خوب مدیران ارشد استانی برخوردار است و دستگاه‌های عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با تعامل و همفکری در این مسیر حرکت می‌کنند و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت این بخش در استان باشیم.

نائب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد همچنین از برگزاری ۱۴ نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان با حضور مدیران کل دستگاه‌های عضو این مرکز و به ریاست استاندار یزد خبر داد و تصریح کرد: در این نشست‌ها مباحث خوبی در ارتباط با ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف طرح می‌شود.

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *