خانه / اخبار اقتصادی / خبر اقتصادی جدید: کاهش قابل‌توجه بارش‌ها در کشور

خبر اقتصادی جدید: کاهش قابل‌توجه بارش‌ها در کشور

[ad_1]

حجم بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا امروز (شنبه) ۴ دی‌ماه، به ۴۰ میلی‌متر رسید.

به‌گزارش ایسنا، این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت با ۶۳ میلی‌متر بارش، ۳۷ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته با ۹۳ میلی‌متربارش، ۵۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بیشترین بارش در شش حوضه آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با ۱۳۴ میلی‌متر بارش بوده که در مقایسه با سال آبی گذشته ۳۱ درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله، یک درصد کاهش داشته است.

کمترین میزان بارش نیز در حوضه‌های شش‌گانه اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق با یک میلی‌متر بارش ثبت شده که در مقایسه با سال آبی گذشته ۹۵ درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله، ۹۴ درصد کاهش داشته است.

علاوه‌بر این بیشترین میزان بارش‌ها در ایستگاه دیناسرا در استان مازندران با ۷۶۱ میلی‌متر و کمترین میزان بارش‌ها در ایستگاه‌های چابهار و هوشنگ سروان در سیستان و بلوچستان و جنت آباد جنگل در خراسان رضوی با صفر میلی‌متر به ثبت رسیده است.

بر اساس آمارهای وزارت نیرو، حجم بارش‌های اول مهر تا ۴ دیماه جاری معادل ۶۵ میلیارد و ۹۲۱ میلیون مترمکعب است.

انتهای پیام

[ad_2]

خرید سنج ارائه دهنده جدیدترین اخبار اقتصادی. جهت مطالعه اخبار اقتصادی روزانه می توانید به سایت خرید سنج مراجعه کنید. خرید سنج روزانه داغ ترین اخبار اقتصادی را از برترین خبرگزاری ها جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *