خانه / اخبار اقتصادی خارجه / هواپیماهای A۳۵۰-۱۰۰۰ ایرباس آماده تحویل به قطر ایرویز

هواپیماهای A۳۵۰-۱۰۰۰ ایرباس آماده تحویل به قطر ایرویز

[ad_1]

قرار است تعداد ۳۷ فروند هواپیمای ایرباس مدل A۳۵۰-۱۰۰۰ اواسط ماه آینده میلادی به شرکت هواپیمایی قطر ایرویز تحویل داده شود.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اکبر الباکر – مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز-  امروز، شنبه، اعلام کرد که تعداد هواپیماهای ساخت شرکت هواپیماسازی ایرباس مدل A۳۵۰-۱۰۰۰ که قرار بود در سال گذشته به این ایرلاین قطری تحویل و ارائه داده شود، هم اکنون قرار است حد فاصل پانزدهم و بیستم ماه فوریه سال جاری میلادی به ناوگان حمل و نقل هواپیمایی قطرایرویز اضافه شود.

وی علت این تاخیر را نصب صندلی های مخصوص کلاس بیزینس در این نوع هواپیماها بیان کرده است.

وی در ادامه سخنانش در دفتر قطر ایرویز مستقر در شهر دوحه گفت:” پیشرفت ما در خصوص مذاکره، خرید و تحویل هواپیماهای ایرباس به ناوگان ایرلاین قطر ایرویز بسیار خوب و کارآمد بوده است “.

قطر ایرویز ۳۷ فروند از مدل هواپیمای A۳۵۰-۱۰۰۰ ساخت غول هواپیماسازی ایرباس اروپا را سفارش داده بود که هم اکنون تحویل آن در مراحل پایانی به سر می برد.

البته این هواپیماها قرار بود که زودتر از این موعد تحویل قطر ایرویز داده شود اما کارشناسان و مدیران این ایرلاین بزرگ و بین المللی مستقر در خلیج فارس، به علت مسائل مربوط به کیفیت لازم، از تحویل گرفتن این هواپیماها سر باز زده بوده و آن را لغو کردند.

ایرباس آ-۳۵۰ (Airbus A۳۵۰) یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر و دو موتوره است که توسط شرکت ایرباس در دست ساخت می‌باشد. کاربرد اصلی این هواپیما جابجایی تعداد زیادی مسافر در مسافت‌های طولانی اس و تعداد صندلی های آن میان ۲۸۰ تا ۳۶۶ متفاوت است.

هواپیمای A۳۵۰-۱۰۰۰ با ظرفیت ۳۵۰ نفر مسافر در سه کلاس و برای رقابت با هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷ طراحی شده است و نخستین نمونه آن در سال ۲۰۱۳ میلادی به بازار آمد.

قطر ایرویز تاکنون بزرگترین خریدار این مدل خاص از هواپیما محسوب می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *